Body Space

Body Space – Rower w kapsule podciśnieniowej

 

 

6c


Innowacyjna terapia w walce z tkanką tłuszczową, nadwagą i cellulitem. BODY SPACE polega na połączeniu treningu na rowerze ergometrycznym, nastawionego na spalanie „złego tłuszczu”  z terapią próżniową, w czasie której monitorowana jest prace serca. Wszystkie parametry obliczane są po uwzględnieniu indywidualnych cech (wiek, waga, aktywność fizyczna).

 

 

 

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy BODY SPACE ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia:

 • Cząsteczki tłuszczu pobierane są z okolic dotkniętych cellulitem – uda, pośladki, brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia.
 • Poprzez indywidualne dopasowanie tętna do każdego klienta uzyskujemy maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej przy optymalnym wysiłku.

 

Zastosowanie treningu na BODY SPACE powoduje w szybszy sposób spalane tłuszczu, oznacz to, że mięśnie zużywają w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są  w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy słabiej ukrwione.

 

Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego, które partie mięśni pracują, lecz od obszaru skóry i tkanki podskórnej, która jest lepiej ukrwiona w danym momencie. Każda inna forma terapii nie powoduje rzeczywistego  spalania tłuszczu.

Większość terapii antycellulitowych polega na wymuszonym termicznie lub mechanicznie odwodnieniu  podskórnej tkanki tłuszczowej. Zawartość tłuszczu pozostaje w tym przypadku niezmieniona.

BODY SPACE to kapsuła, w której szczelnie zamknięta dolna część ciała poddawana jest na przemian działaniu ciśnienia ujemnego (podciśnienie) oraz dodatniego (ciśnienie atmosferyczne). Równolegle z terapią próżniową odbywa się trening na rowerze ergometrycznym, któremu z łatwością podoła nawet osoba unikająca aktywności fizycznej.

 

bodyspace2

 

 

Parametry urządzenia dobierane są indywidualnie do każdego klienta. Jak pokazuje powyższy opis, stosowanie terapii na rowerze BODY SPACE likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu – źle ukrwionej – słabszej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej.

Efektywność urządzenia jest zależna od charakterystycznych predyspozycji fizjologicznych klienta do spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na rowerku powoduje przyspieszenia krążenia – lepsze krążenie tkanek co powoduje szybsze spalanie tkanki z „trudnych okolic”, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni.

Metoda zwalczania nadwagi przy pomocy urządzeń w podciśnieniu jest obecnie najbardziej skuteczna i daje pewność całkowitego sukcesu pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów, stosowania diety oraz wykonywania zaleceń trenera. Zaleca się odbywać treningi od 3 – 6 razy w tygodniu. efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, dzięki którym tracimy zbędną tkankę tłuszczową z okolic ud, brzucha i pośladków a zyskujemy smuklejszą sylwetkę, wzmocnienie mięśni oraz jędrną i elastyczną skórę.

 

Przeciwwskazania:

 • osoby z chorobami serca (nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca)
 • niedoczynność tarczycy, cukrzyca
 • żylaki, ostre zapalenie żył, ostre bóle zakrzepowe, hemofilia
 • ciąża, menstruacja
 • epilepsja
 • niezagojone blizny po operacjach chirurgicznych
 • przepuklina
 • nowotwory, guzy, stwardnienie rozsiane
 • wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby jelit

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM TRENINGU W PODCIŚNIENIU?

Należy pamiętać, aby nie ćwiczyć przed treningiem z BODY SPACE, ponieważ w momencie rozpoczęcia kuracji prędkość pulsu powinna być spokojna. Jeśli czujemy, że jest podwyższone, należy poczekać aż się uspokoi, aby wyliczyć granicę tętna przyczyniającego się do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu.

2. JAK PRAWIDŁOWO ĆWICZYĆ NA ROWERKU W PODCIŚNIENIU?

Nie przytrzymujemy oddechu, oddychamy głęboko i płynnie. Staramy się regulować swój oddech poprzez wdychanie nosem i wydychanie ustami. Pomaga to bowiem  utrzymać regularny puls, także powoduje lepsze dotlenienie organizmu co sprzyja szybszemu spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.