Solarium

Podobnie jak niezbędna jest ochrona w przypadku kąpieli słonecznych – użytkownicy solarium także muszą zadbać o swoją skórę w trakcie seansów opalających. Kosmetyki do opalania w solarium oprócz ochrony przed promieniowaniem zapewniają naszej skórze o wiele więcej.
Wiemy że promieniowanie w solarium jest bardziej „skoncentrowane”, kosmetyki do opalania w solarium muszą zapewniać skórze wyższy potencjał ochronny.

 

 

ZAPEWNIENIE WŁAŚCIWEGO POZIOMU NAWILŻENIA
Zarówno solarium, jak i słońce, wysuszają skórę. W trakcie procesu opalania skóra powinna być dobrze nawilżona. Zagwarantuje to przede wszystkim wysoką efektywność całego procesu. Skóra zawierająca prawidłową ilość wody w swoich wewnętrznych i zewnętrznych warstwach „chętniej” przyjmuje promienie słoneczne, szybciej będą zachodzić w niej procesy biochemiczne, prowadzące do zmiany zabarwienia na lekko brązowy. Drugą ważną rzeczą dotyczącą nawilżenia jest ochrona. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu, metabolizm przebiega w sprawny sposób, co minimalizuje uszkadzające działanie promieniowania.

 

ZAPOBIEGA UTRACIE ELASTYCZNOŚCI SKÓRY
Niezbędna jest szczególna ochrona przeciwko głównej przyczynie starzenia się skóry – utracie włókien kolagenowych. Dlatego kremy do opalania w solarium zawierają przeciwutleniacze – wolne rodniki, które przyspieszają procesy przemiany materii oraz odnowy biologicznej w komórkach i zapobiegają szybkiej utracie naturalnych elementów, zapewniających skórze sprężystość.

 

9963483db5cf1ff79512ef62969810ec-1

 

 DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO                                                                                     W naszym salonie mamy do Państwa dyspozycji kilka renomowanych marek kosmetyków solaryjnych i co najmniej kilkadziesiąt produktów spełniających oczekiwania każdego klienta. Tym bardziej że takie oczekiwania mogą się zmieniać w ciągu roku i bywają uzależnione od samopoczucia, formy czy pory roku, czyli temperatury na dworze, tego, gdzie udaję się bezpośrednio po skorzystaniu z usługi, no i oczywiście od trendów mody. W naszym profesjonalnym salonie solaryjnym każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Kosmetyki do solarium dzielą się na kilka grup. Są to:

 

  •   pielęgnujące,
  •   pielęgnująco-przyspieszające,
  •   koloryzujące
  •   pielęgnująco-samoopalające.

Jak widać, to właśnie pielęgnacja jest najistotniejszym zadaniem stawianym przed tego typu produktami – niezależnie od wszystkich dodatkowych funkcji.