Strona główna » Analiza składu ciała

Analiza składu ciała

 

1544416_729829540362786_667686989_n

 

„FITNESS SCALE”Tajemnica smukłej sylwetki nie tylko dla wybranych! Dzięki szczegółowej analizie składu ciała poznasz swój organizm i dowiesz się co zmienić w swoim życiu aby wreszcie uzyskać wymarzoną sylwetkę.

 

 

 

 

FITNESS SCALE – ANALIZA SKŁADU CIAŁA– Jak to działa?

Tkanka tłuszczowa, mięśnie, woda, wskaźnik BMI oraz bilans energetyczny dzięki temu analizatorowi są mierzone w krótkim czasie przez dłonie i poprzez wprowadzone uprzednio odpowiednie dane. Profesjonalny analizator FITNESS SCALE, jest wykorzystywany z powodzeniem przez lekarzy, kluby fitness, siłownie oraz trenerów osobistych i dietetyków na całym świecie.
Analizator ciała FITNESS SCALE służy do pomiaru ciężaru ciała i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz zawartości wody w ustroju. Urządzenie wykorzystuje technikę BIA (Bioelectrical Impedance Analysis), która ocenia skład ciała wysyłając słaby, bezpieczny prąd przez tkanki. Prąd przechodzi swobodnie przez płyny zawarte w tkance mięśniowej lecz natrafia na trudności gdy przechodzi przez tkankę tłuszczową. Wagi Soehnle wykorzystują pomiary tego oporu aby obliczył skład ciała.

Skład ciała zostaje obliczony po wprowadzeniu danych oraz po zmierzeniu oporu elektrycznego ciała:

1798869_729829283696145_1387540496_n⁃ waga
⁃ wzrost
⁃ wiek
⁃ płeć
⁃ aktywność fizyczna.
Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny. Na to składa się wiele czynników m.in. inny skład procentowy ciała, inny wskaźnik BMI czy też rożny poziom aktywności fizycznej. Dzięki dokładnie przeprowadzonej analizie i zmierzeniu obwodów ciała, nasz wykwalifikowany personel dobierze, dla każdego klienta indywidualnie, plan treningowy aktywnego wyszczuplania, który z powodzeniem pomoże nam w skuteczny i bezpieczny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów, wymodelować sylwetkę czy zlikwidować uporczywy cellulit.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Dla naszych fanów i klientów (przy zakupie kranetu) analiza składu ciała GRATIS!!!
Pamiętaj aby przed pomiarem nie jeść obfitych posiłków, nie pić dużej ilości płynów oraz zachować odstęp ok 12 godzin od treningu, masażu czy sauny.

 

16603_729828773696196_525464682_n Wahania pomiarów w ciągu dnia.
Dobowe zmiany stopnia nawodnienia organizmu wywierają wpływ na tkankę tłuszczową a przez to na wynik pomiarów. Wahania stanu nawodnienia są zjawiskiem fizjologicznym i zależą między innymi od: sposobu odżywiania, aktywności fizycznej, pory dnia. Na przykład: jeżeli pomiar tkanki tłuszczowej wykonywany jest zaraz po kąpieli lub po wysiłku fizycznym, to wynik może być niższy niż zazwyczaj. Po posiłku, po przebudzeniu pomiar może być zawyżony. Charakterystyka tkanki tłuszczowej często zmienia się w cyklu menstruacyjnym, w wyniku choroby oraz po nadmiernym spożyciu alkoholu.
Generalnie, najmniejsze zmiany ciężaru ciała i stopnia uwodnienia organizmu są w godzinach wczesnowieczornych (co najmniej dwie godziny po posiłku). Jest to zalecany czas do pomiaru tkanki tłuszczowej. Jeżeli rozkład dnia nie pozwala na taki pomiar, należy wybrać inny, ale stały czas pomiaru. Przestrzeganie tej zasady pozwoli na dokładną i porównywalną kontrolę poziomu tkanki tłuszczowej.

 

 diet1_1

Pomiar tkanki tłuszczowej i złudne kilogramy
Od bardzo dawna jesteśmy przyzwyczajeni do kontrolowania naszego ciała przy pomocy tradycyjnych wag, jednak sam ciężar ciała nie jest dobrym wskaźnikiem zdrowia. Problem w tym, że nie sama nadwaga (rozumiana jako ponadnormatywny ciężar ciała), ale głównie nadmiar tkanki tłuszczowej stanowi prawdziwe zagrożenie. Należy pamiętać, że właściwym celem diety i wysiłku fizycznego jest redukcja tkanki tłuszczowej, której może (ale nie zawsze) towarzyszyć zmniejszenie ciężaru ciała.
Szybko działające „cudowne diety” obniżają ciężar ciała kosztem mięśni i odwodnienia ustroju. Takie diety najmniej szkodzą zasobom tłuszczu co ma niewiele wspólnego ze zdrowiem. Z drugiej strony osoba, która systematycznie ćwiczy może być niezadowolona z wolnego tempa „zrzucanych kilogramów”. W tym wypadku redukcja tkanki tłuszczowej, której towarzyszy przyrost tkanki mięśniowej pozostaje niezauważalna dla „zwykłych” wag.

 

images Optymalny poziom tkanki tłuszczowej
Nadwaga, otyłość której istotą jest nadmiar tkanki tłuszczowej wiąże się z nadciśnieniem, chorobami serca, cukrzycą, pewnymi rodzajami nowotworów, bezpłodnością itp. Ilość tkanki tłuszczowej, która przekroczy 30% u mężczyzn i 35% u kobiet, świadczy o otyłości.
Również zbyt niski poziom tłuszczu nie jest wbrew pozorom korzystny dla ustroju. Tkanka tłuszczowa spełnia ważną rolę: chroni organy wewnętrzne, pomaga w regulacji ciepłoty ciała, przechowuje witaminy, stanowi materiał energetyczny.
Podczas pierwszego spotkania dowiesz się, jaki jest poziom twojej tkanki tłuszczowej i czy posiadasz wystarczającą ilość masy mięśniowej, potrzebnej do skutecznego odchudzania. Doświadczony trener przeprowadzi także drobiazgowe śledztwo w kwestii Twojej aktywności fizycznej czy złych nawyków żywieniowych – z których wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy – po czym wskaże najważniejsze błędy i da Ci niezbędne wskazówki, jak wyjść na prostą i podjąć wreszcie skuteczną walkę o zdrowe i smukłe ciało.