Strona główna » Biżuteria hipoalergiczna

Biżuteria hipoalergiczna

                                    Biżuteria hipoalergiczna

Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu, nosa i pępka oraz biżuterii hipoalergicznej Caring Jewellery. Wszystkie procedury i produkty przygotowywane są z uwzględnieniem aspektów medycznych. Certyfikat SS-EN ISO 13485:2003 (PDF). 
Na przekłucie uszu, nosa lub pępka decydujemy się ze względów estetycznych. Jednakże musimy również mieć świadomość, że jest to zabieg medyczny. Firma podejmuje wszelkie działania, aby przekłuwanie uszu, nosa i pępka oraz noszenie biżuterii dawało Klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

 

PLASTIK MEDYCZNY – KOLCZYKI DO PRZEKŁUWANIA USZU Z ZEROWĄ (0%) ZAWARTOŚCIĄ NIKLU!

blom_01_dzieci1

Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.


Dlatego też opracowaliśmy kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel. 
Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

 

CZYSTY TYTAN MEDYCZNY – KOLCZYKI DO PRZEKŁUWANIA USZU ZATYCZKA – KLUCZ DO SZYBKIEGO GOJENIA

Tytan klasy medycznej charakteryzuje się wysokimi walorami hipoalergicznymi.

blom_prze_uszy_popup


Dlatego też, kolczyki Blomdahl do przekłuwania uszu wykonywane są również z czystego tytanu medycznego (Pure Natural Titanium). Część kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem może być platerowana w kolorze złota lub srebra (Golden Titanium i Silver Titanium) i ozdobiona kryształami Swarovskiego.

ZATYCZKA – KLUCZ DO SZYBKIEGO GOJENIA

Cyrkulacja powietrza w miejscu przekłucia ucha zapewnia lepsze gojenie. zatyczkaOpatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na blokadzie umieszczonej na sztyfcie. Całkowicie zasłania także ostrą końcówkę sztyftu. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia. Zatyczka firmy Blomdahl to klucz do szybkiego gojenia rany powstałej po przekłuciu ucha.

PRZEKŁUWAJ USZY GRUBSZYMI KOLCZYKAMI

Do przekłuwania uszu stosujemy kolczyki o nieco grubszych sztyftach niż w zwykłych kolczykach. Dlaczego? Po wyjęciu kolczyka sześć tygodni od przekłucia, dziurka natychmiast się kurczy. srednicakolczykowGrubszy sztyft zapewnia dodatkowy margines bezpieczeństwa. Można z łatwością założyć zwykły kolczyk, nie narażając delikatnych ścianek dziurki na podrażnienie i infekcję. Dlatego kolczyki do przekłuwania uszu firmy Blomdahl mają nieco grubsze sztyfty niż zwykłe kolczyki.

SZYBKIE GOJENIE PO PRZEKŁUCIU!

Kolczyki stosowane do Medycznego Przekłuwania Uszu Blomdahl zostały opracowane nie tylko pod kątem wymogów estetycznych, ale również kryteriów medycznych – mają ułatwiać proces naturalnego gojenia się rany po przekłuciu. Oto czym różnią się kolczyki Blomdahl od zwykłych kolczyków:

1. wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii

2. są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu

3. zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi

4. plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem przez końcówkę kolczyka

5. kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu

6. kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.

blom_pepek_piel_popup

 

BIŻUTERIA DO PĘPKA BLOMDAHL – UŁATWIA GOJENIE PO PRZEKŁUCIU 

Dzięki unikalnej, opatentowanej biżuterii do pępka Blomdahl, proces gojenia po przekłuciu jest zdecydowanie szybszy i bezproblemowy. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie dopasowanie długości kolczyka. Ponieważ nie może być zbyt krótki, aby nie utrudniać dostępu powietrza, ani zbyt długi, aby nie zahaczać o ubranie. Biżuteria do pępka Blomdahl rozwiązuje ten problem. Teraz możesz łatwo dopasować długość kolczyka, naciskając ozdobne kryształki i przesuwając zatyczkę na odpowiednią długość. 
Kolczyki do pępka Blomdahl są wykonane z przyjaznego skórze, czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium) oraz przyozdobione kryształami Swarovskiego.

 

ZAWSZE ODPOWIEDNIA DŁUGOŚĆ 

cec-efekt-kosmetolog-zielona-gora-iwona-krzeminska

 

Odpowiednia długość biżuterii do pępka jest niezwykle istotna dla szybkiego procesu gojenia. Sztyft kolczyka nie może być za krótki, aby powietrze miało bezpośredni dostęp do miejsca przekłucia, jednocześnie nie może być za długi, ażeby nie zaczepiał się o ubrania i nie podrażniał miejsca przekłucia. Długość biżuterii do pępka Blomdahl można łatwo dostosować przesuwając ozdobną końcówkę wzdłuż sztyftu. Dlatego też, kolczyki do pępka Blomdahl zawsze mają odpowiednią długość!

STERYLNY ZESTAW DO PRZEKŁUWANIA PĘPKA

Jednorazowy zestaw do przekłuwania pępka Blomdahl jest sterylny, dzięki czemu zostało zminimalizowane ryzyko zakażenia. Zawiera wszystkie elementy potrzebne do wykonania przekłucia.

ZMIANA BIŻUTERII JUŻ PO DWÓCH TYGODNIACH!

Proces gojenia pępka po przekłuciu trwa nawet do jednego roku. Przez ten okres nie powinno się wyjmować kolczyka. Jednakże Blomdahl, wynalazł i opatentował mechanizm, dzięki któremu możemy zmienić część biżuteryjną już po dwóch tygodniach, bez konieczności wyjmowania całego kolczyka.

caringjewellery3

W ofercie dostępnych jest kilka kolorów kryształów Swarovskiego.  Produkcja kolczyków do przekłuwania ciała oraz hipoalergicznej biżuterii Blomdahl (Caring Jewelley) odbywa się w sterylnych pomieszczeniach. Personel jest specjalnie przeszkolony do pracy przy wytwarzaniu medycznych oraz sterylnych wyrobów. Nasze metody pracy oraz system kontroli odbywa się z uwzględnieniem zasad obowiązujących przy produkcji wyrobów medycznych. Jesteśmy dumni z tego, że spełniamy najwyższe standardy jakości, higieny i bezpieczeństwa naszych systemów do przekłuwania ciała oraz hipoalergicznej biżuterii, które sami sobie narzuciliśmy.

ALERGIA NA NIKIEL – JAK JEJ UNIKNĄĆ?

blom_biz_hipo_popup

Alergia na nikiel jest nabytą alergią kontaktową skóry, która powstaje i później rozwija się w wyniku ciągłego kontaktu z metalowymi przedmiotami, które zawierają nikiel, takimi jak: zamki, guziki, monety czy biżuteria.
Alergii na nikiel nie można wyleczyć. Jedynym rozwiązaniem jest unikanie kontaktu z metalami zawierającymi nikiel. Jednak może to być bardzo trudne, ponieważ wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, chociażby w postaci domieszek. Dlatego też, nie ma metalowych kolczyków, które są całkowicie wolne od niklu. Nakładając nawet złote kolczyki, możemy doświadczyć uczucia uciążliwego bólu i swędzenia.

piercingjewellery1

Badania kliniczne potwierdziły, że przekłuwanie uszu i noszenie kolczyków są głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju alergii na nikiel, którą dotknięte jest aż 20-30% kobiet na świecie. 
Firma Blomdahl Medical, chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, opracowała kolczyki do przekłuwania uszu, nosa i pępka, wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium).
Natomiast jeżeli już masz przekłute uszy, nos lub pępek, zalecamy hipoalergiczną biżuterię Blomdahl (Caring Jewellery), opracowaną we współpracy z lekarzami dermatologami.