Strona główna » Fotodepilacja

Fotodepilacja

FOTODEPILACJA – SYSTEM ELOS

 

fotoepilacjaZabieg depilacji laserowej wykonywany jest urządzeniem  w technologii ELOS. Łączy ona energię elektryczną (prąd wysokiej częstotliwości RF) z energią optyczną, tworząc system oferujący zdecydowanie większe bezpieczeństwo, efektywność i komfort, w szerokim zakresie zastosowań.Energia świetlna jest selektywnie absorbowana przez włosy, a energia elektryczna nie wpływa na wzrost temperatury skóry.

Technologia ELOS umożliwia usuwanie bardzo jasnych włosów (nawet siwych), oraz usuwanie włosów z opalonej skóry. Ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu, co eliminuje możliwość przegrzania lub poparzenia. Dzięki systemowi chłodzenia kontaktowego wbudowanemu w aplikator oraz dodatkowemu urządzeniu chłodzącemu zabieg jest również bardziej komfortowy i mniej bolesny.

 


Fotodepilacja polega na pochłonięciu przez melaninę zawartą w łodydze włosa odpowiedniej ilości światła i rozproszeniu uzyskanego w ten sposób ciepła do tkanek sąsiadujących. Ciepło to powoduje uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórek macierzystych, które biorą udział w procesie tworzenia nowego włosa.

 

1298652956109

 

W zależności od grubości i koloru włosów 2 dni do 4 tygodni po zabiegu na skórze powinny pojawić się „łyse” obszary. Przez cały ten czas powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków. Ciemne i grube włosy zazwyczaj wychodzą szybciej. W praktyce już po pierwszym zabiegu widoczna jest istotna redukcja owłosienia.
Przeciwwskazania do Foto depilacji:

 •   fotoalergie i uczulenie na światło lub słońce
 •   zażywanie Accutanu w ciągu ostatnich 6 miesięcy – lek stos. do
  leczenia trądziku
 •   ciąża
 •   nietypowe brodawki, nowotwory
 •   wszczepiony stymulator lub defibrylator serca
 •   opalenizna lub nietypowe i niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji
 •   choroby skóry ( wrzód, łuszczyca, egzema, wysypka, infekcja)
 •   bliznowiec w wywiadzie
 •   nieuregulowana cukrzyca
 •   wykonany peeling chemiczny lub wypełniaczy w ciągu ostatnich 2
  tygodni
 •   dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 •   zażywanie leków rozrzedzających krew w ciągu 2 ostatnich tygodni
 •   leki (retinoidy) i zioła światłouwrażliwiające (np. dziurawiec, nagietek,
  skrzyp, bratek)

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA?
1. KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z ZABIEGU FOTOEPILACJI?
Z zabiegu może skorzystać każdy kto kwalifikuje się do zabiegu (przeciwwskazania).

1132_2Fotodepilacja jest szczególnie zalecana ze względów estetycznych u kobiet w przypadku owłosienia nad górną wargą (wąsik), brodzie, twarzy, w okolicach bikini, pachy, wokół brodawek sutkowych, okolicy pępka i na nogach.  Mężczyźni natomiast najchętniej decydują się na zabieg usuwania nadmiernego owłosienia na klatce piersiowej, plecach i karku.
2. ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ ABY POZBYĆ SIĘ NIECHCIANEGO OWŁOSIENIA?
Ilość i serię ustala specjalista wykonujący zabieg. Średnio jest to od 4 do 6 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodniowych.
3. DLACZEGO JEDEN ZABIEG FOTODEPILACJI NIE JEST W 100% SKUTECZNY?
Aby zabieg był skuteczny niezbędna jest odpowiednia ilość melaniny w łodydze włosa (włos musi być w fazie wzrostu – anagenu) oraz obecność samej łodygi włosa w mieszku. Z racji tego, że włos posiada trzy fazy wzrostu i nie jesteśmy w stanie określić w której fazie się znajduje wykonujemy serię zabiegów. Ilość zabiegów zależna jest również od koloru naszej skóry i koloru owłosienia. Najszybciej usuniemy ciemnie włosy przy jasnej karnacji.
4. JAK NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU?
Przede wszystkim przestrzegamy wszystkich przeciwwskazań. Nie jest wskazane na ok 4 tygodnie przed zabiegiem woskowanie ciała oraz używanie depilatora. Bardzo ważna informacja dzień przed zabiegiem golimy włosy maszynką.