Strona główna » Zabiegi laserowe ELOS

Zabiegi laserowe ELOS

ELOS – laser wiecznej młodości

 

Laser diodowy Elõs™ w porównaniu z produkowanymi dotychczas technologiami laserowymi i IPL do epilacji, umożliwia:

 

– zwiększenie skuteczności zabiegu o 60% – możliwość aplikacji wyższych energii
– skuteczne usuwanie wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych) – energia i przepływ prądu RF nie są zależne od ilości melaniny zawartej we włosie i         skórze

– zwiększenie bezpieczeństwa zabiegów – mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry (Active Dermal Monitoring™) z automatycznym przerywaniem impulsu po   osiągnięciu niebezpiecznego poziomu
– trwałą epilację głębiej położonych włosów (np.: w obrębie pleców, bikini) dzięki większej głębokości działania
– skuteczne wykonywanie zabiegów na każdym typie skóry – zmniejszenie energii światła i zastąpienie jej prądem RF minimalizuje ryzyko poparzeń .

epilacja1

Chłodzenie skóry                   Wstępne podgrzewanie światłem         Dogrzewanie prądem

 

 

Obecnie już na całym świecie stosuje się innowacyjną technologię ELOS w walce z oznakami starzenia.

Technologia ELOS skutecznie walczy z:

laserSyneron

    •   płytkimi bliznami potrądzikowymi,
    •   powiększonymi porami,
    •   zmarszczkami powierzchniowymi,
    •   przebarwieniami skóry,
    •   oznakami fotostarzenia,
    •   popękanymi naczynkami,
    •   zwiotczałą skórą,
    •   niechcianym owłosieniem.

ELOS (elektro-optyczna synergia) łączy w sobie laser diodowy z energią o częstotliwości fal radiowych (RF). Nowoczesny laser działa bardzo skutecznie, ponieważ penetruje on skórę dwufazowo. Wygładza skórę na jej powierzchni i wzmacnia włókna kolagenowe w jej wnętrzu. W rezultacie dochodzi do kompleksowego, odnowienia tkanki skóry człowieka.

 

elos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdecydowaną przewagą zastosowania technologii ELOS jest jej mała inwazyjność. Ponadto, urządzenie należy do tzw. „maszyn inteligentnych”, które mają wbudowane systemy samo kontrolujące. ELOS posiada Active Dermal Monitoring, czyli system, który cały czas monitoruje temperaturę rozgrzewania skóry, tak aby nie dopuścić do jej poparzenia i niwelować uczucie gorąca u pacjenta/ki. Do głównych zalet użycia technologii ELOS można zaliczyć:

  •   wbudowany system monitorowania temperatury skóry;
  •   możliwość powrotu pacjenta/ki do codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu;
  •   mniej bolesny zabieg od starszej technologii;
  •   nie wymaga wielu powtórzeń;
  •   jest relatywnie tańsza od zabiegów wykorzystujących fale radiowe;
  •   skóra staje się jędrna i sprężysta zupełnie jak po liftingu;
  •   skuteczniejsze usuwanie niechcianego owłosienia.

Przygotowanie do zabiegu

Przez 3 tygodnie przed zabiegiem, pomiędzy zabiegami i 3 tygodnie po ostatnim zabiegu okolic poddawanych epilacji (depilacji laserowej) nie powinno się opalać, przez ok. 10 dni przed zabiegiem nie nakładamy preparatów samoopalających. Włosy, które chcemy poddać epilacji nie mogą być przed zabiegiem usuwane mechanicznie ani chemicznie na tyle długo, aby jak największa ich ilość wyrosła. Powinny natomiast zostać zgolone 1-2 dni przed zabiegiem, tak aby były jak najkrótsze, ale widoczne. Na twarzy nie zalecamy zgalania, jeśli włoski są delikatne, bądź zalecamy podcinanie nożyczkami w przypadku mocniejszego owłosienia.

Przeprowadzenie zabiegu

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista ogląda rodzaj owłosienia i udziela szczegółowych informacji na temat procedury zabiegowej. Efektywna epilacja wymaga zastosowania serii 4 – 9 zabiegów w odstępach 4 – 8 tygodniowych. Po każdym zabiegu obserwujemy zmiany jakościowe (włoski stają się delikatniejsze i wolniej odrastają) oraz ilościowe. W momencie strzału lasera można odczuwać dyskomfort o różnym charakterze: kłucie, pieczenie, szczypanie. W celu znieczulenia skóry stosujemy nawiew zimnego powietrza.

Efekty

Ilość zabiegów jest uzależniona od intensywności owłosienia, czynników genetycznych i hormonalnych. W przypadku usuwania owłosienia z typowych okolic efekty uzyskuje się zazwyczaj szybko, tj. znaczącą redukcję uzyskujemy po 3- 4 zabiegach. Jeśli mamy do czynienia z owłosieniem pojawiającym się w nietypowych miejscach dla kobiet , tj. na twarzy, szyi, dekolcie, klatce piersiowej, brzuchu, plecach i pośladkach, to można spodziewać się większej liczby zabiegów, niż przy pozostałych okolicach ciała. Analogicznie u mężczyzn usunięcie owłosienia z pleców wymaga zwykle większego nakładu pracy i czasu.
Po serii zabiegów uzyskujemy efekt usunięcia włosów, jednak należy pamiętać, że w organizmie zachodzą ciągłe zmiany i mutacje. Oznacza to, że mogą pojawić się pojedyncze włosy zmienione jakościowo (jaśniejsze i delikatniejsze).

Po zabiegu

Po każdym zabiegu może wystąpić rumień, czasami obrzęk, objawy te ustępują w ciągu kilku minut lub godzin. Ze względu na zwiększenie wrażliwości skóry po depilacji laserowej) należy unikać sytuacji narażających ją na urazy, stosować kosmetyki bez zawartości alkoholu. W celu złagodzenia wymienionych objawów zalecamy stosowanie preparatów z pantenolem i alantoiną. W drugiej dobie po zabiegu można nakładać makijaż. Przez 3 tygodnie nie wolno opalać miejsc poddanych zabiegowi, a w przypadku dużego nasłonecznienia wymagane jest używanie filtrów przeciwsłonecznych o wartości nie niższej niż 50.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

– ciąża, ciężkie choroby, np. nowotwory.
– zażywanie leków fotouczulających, antybiotyków, pochodnych witaminy A, hormonów (oprócz antykoncepcji), sterydów – jeśli poddamy się działaniu lasera

podczas ich  przyjmowania, na skórze mogą pojawić się przebarwienia)
– niewyrównane choroby endokrynologiczne,
– epilepsja,
– nadwrażliwość na światło,
– wszczepiony stymulator lub defibrylator serca,
– zażywanie Accutanu w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
– bliznowiec w wywiadzie,
– otwarte rany, liczne znamiona – laser może je podrażnić,
– nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji,
– wykonany ostatnio pilling chemiczny lub mechaniczny w obszarze do naświetlania (w ciągu ostatnich 2 tygodni),
– dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich 3 miesięcy na powierzchni zabiegowej,
– nieuregulowana cukrzyca,
– mocno opalona skóra – znajdują się w niej duże ilości melaniny, która pochłania światło lasera. Skutkiem epilacji mogą być podrażnienia, rumień, a nawet poparzenia.

 

 

 Opinie internautów 

 

Zrzut ekranu 2014-06-25 o 22.28.00

 

 

 

https://f.kafeteria.pl/temat/laser-elos-usuwanie-wlosow-p_3823421/3

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 

1. CZY ZABIEGI LASEROWE SĄ BOLESNE?
W porównaniu do urządzeń starszej generacji, nowoczesne urządzenia w tym przypadku technologia ELOS posiada system, który cały czas monitoruje temperaturę rozgrzewania skóry, tak aby nie dopuścić do jej poparzenia i niwelować uczucie gorąca u pacjenta/ki. Dzięki temu zabieg jest również mniej bolesny.

2. CZY INNOWACYJNA TECHNOLOGIA ELOS JEST SOBIE W STANIE PORADZIĆ Z WSZYSTKIMI PROBLEMAMI SKÓRNYMI?
Dzięki tej technologi możemy z dużo większym powodzeniem wykonywać zabiegi fotoodmładzania, fotoujędrniania, fotoepilacji zamykania naczynek, usuwania przebarwień. Oszczędzamy czas i pieniądze, gdyż w efekcie zabiegów wykonujemy mniej. Należy jednak pamiętać, że ilość zabiegów uzależniona jest od dolegliwości z którą się borykamy i od stanu naszej skóry.