Strona główna » Henna brwi i rzęs

Henna brwi i rzęs

HENNA BRWI I RZĘS

 

henna-brwi i rzęsCoraz częściej, zwykle wiosną, porzucamy ciężki makijaż i stawiamy na wygodę oraz bardziej naturalny wygląd. Zamiast tuszu do rzęs, który spływa w zetknięciu z wodą, warto wypróbować barwienie rzęs henną. Także brwi będą pięknie podkreślone, jeśli zostaną za jej pomocą przyciemnione o kilka tonów.
Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 – 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu. W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny. Tylko w wyjątkowych sytuacjach powinno się farbować brwi w odstępie tygodnia.
W gabinecie kosmetycznym możemy wybierać spośród szerszej gamy barw, mi.in grafitowej, szarej, mieszanki czerni z brązem. Brunetkom najbardziej pasują głębokie, wyraziste barwy. Jednak blondynki o jasnej karnacji powinny się wystrzegać czarnej henny i korzystać raczej z odcieni brązowego oraz szarego.

 

face03

 

 

Rodzaje henny:

  • henna proszkowa wymaga zmieszania specjalnego proszku z wodą utlenioną w odpowiednich proporcjach
  • henna żelowa jest odrobiną wygodniejsza w użyciu i łatwiejsza w przygotowaniu

Zalety
Ogromną zaletą tego „makijażu” jest trwałość. Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny, płakać (najlepiej ze szczęścia), pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stałoby się to w przypadku użycia tradycyjnego makijażu kolorowego (tusz, kredka).

Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy, „znikające” przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka, kiedy nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu (henna jedynie nadaje kolor, nie pogrubia i nie przedłuża rzęs, dlatego efekt nie jest tak spektakularny, jak przy użyciu maskary).
Wady
Po zastosowaniu henny może wystąpić reakcja uczuleniowa, jednak nie jest to częsta przypadłość. Jeśli zabieg barwienia henną wykonujemy w domu, warto zrobić wcześniej test uczuleniowy.
Zdarza się, że po zmyciu henny kolor brwi okazuje się zbyt ciemny. Wówczas należy przez chwilę pocierać włoski wacikiem nasączonym wodą z mydłem, a potem posmarować brwi nawilżającym kremem.

 

 

images Przeciwwskazania:

  • stany zapalne i alergiczne skóry,
  • jakiekolwiek uszkodzenia, lub otarcia naskórka w okolicy brwi,jeśli nosisz soczewki – zdejmij je przed wykonaniem henny rzęs
  • choroby i uszkodzenia oka: jęczmień, zapalenie spojówek, a nawet zaczerwienienie,
  • jeśli masz świeżo wydepilowane brwi, czasami najlepiej chwilę odczekać.