Strona główna » Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Jest to naturalny polisacharyd, występujący w ludzkim ciele. Znajduje się przede wszystkim w skórze. Jego podstawowym zadaniem jest wiązanie wody w tkance, przez co utrzymywane jest jej nawodnienie, napięcie i elastyczność. Z wiekiem jego ilość w skórze zmniejsza się a zdolności gromadzenia wody zanikają. Prowadzi to nieuchronnie do powstania zmarszczek.

Medycyna-estetyczna-732x156

Naprzeciw temu wyszła medycyna estetyczna. Dzięki nowoczesnym technologiom, kwas ten otrzymuje się metodą laboratoryjną poprzez biosyntezę. Nie jest produktem pochodzenia zwierzęcego i nie powoduje przez to odczynów alergicznych. Zabieg można wykonać bez wcześniejszej próby biologicznej u pacjenta. Produkowany kwas hialuronowy można z powodzeniem stosować porą zimową, gdyż w przeciwieństwie do kremów nawilżających, nie powoduje teleangiektazji ( rozszerzenia naczyń krwionośnych). Dodatkowo stanowi naturalny filtr osłaniający naskórek, przed wnikaniem w nią substancji toksycznych.

botox_kwas_hialuronowy_mapa

Iniekcje z kwasu hialuronowego są bezpieczną metodą, umożliwiającą korekcję zmarszczek (między innymi zmarszczki głębokie w okolicy międzybrwiowej, wokół ust, opadające kąciki ust, bruzdy nosowo-wargowe), poprawienie owalu i dowolne ukształtowanie pewnych obszarów twarzy (kości policzkowe, bródka, usta, kontur oraz objętość). Podany preparat jest doskonale tolerowany prze organizm pacjenta.

 

Zabieg pozwala na bezpieczne, bezoperacyjne, efektowne wypełnienie zmarszczek. Polega na precyzyjnym wstrzyknięciu odpowiedniego rodzaju i ilości preparatu w daną okolicę twarzy. Trwa około 30 minut. Stosowane są jednorazowe strzykawki
w dopasowaną do rodzaju wstrzyknięć igłę. Po podaniu środka, wymagane jest jego wmasowanie w daną okolicę, w celu prawidłowego rozprowadzenia preparatu.

 

Pracujemy na produktach firmy RESTYLANE. RESTYLANE to pełna linia produktów , umożliwiająca kompleksowe podejście do korekty tkani skórnej twarzy. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim warstwom skory. RESTYLAN gwarantuje nam skuteczność i zadowolenie, bezpieczeństwo , naturalny i uniwersalny charakter.

Restylane-Vital

Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się przez okres 9-12 miesięcy, u każdego pacjenta indywidualnie. Jego ustępowanie jest stopniowe i związane z degradacją podanego kwasu ( rozpada się na wodę i dwutlenek węgla, które są wchłaniane całkowicie przez tkanki). Preparat jest elastyczny, dzięki czemu efekt końcowy jest bardzo naturalny zarówno wizualnie jak i w dotyku.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •   ciąża
  •   choroby o podłożu autoimmunologicznym
  •   infekcje skóry
  •   nadwrażliwość na kwas hialuronowy

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. CZY MOGĄ WYSTĄPIĆ JAKIEŚ EFEKTY NIEPOŻĄDANE PO ZABIEGU?
Efekty niepożądane występują bardzo rzadko, są przejściowe i całkowicie odwracalne. Mogą być to:

  •  krwiaki, zaczerwienienie, obrzęk, świąd
  •  niewielki ból w miejscu podawania preparatu
  •  nadwrażliwość miejscu podawania preparatu
  • sporadycznie zgrubienie w miejscu korygowanym

zdjecie_1

2. JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO OSTRZYKNIĘCIU KWASEM HIALURONOWYM?
Utrzymuje się przez okres 9-12 miesięcy, u każdego pacjenta indywidualnie. Palenie papierosów i nasłonecznianie, mogą skrócić ten okres.

3. CZEGO NALEŻY PRZESTRZEGAĆ PO ZABIEGU?
Okres między stosowaniem wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego, a innych metod odmładzania skóry (Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermoabrazja) powinien wynosić 3 tygodnie
W dniu zabiegu należy unikać ćwiczeń wysiłkowych, opalania.