Strona główna » Parafina na dłonie

Parafina na dłonie

ZABIEG PARAFINOWY NA DŁONIE

 

1670

Zabieg parafinowy to świetne rozwiązanie problemu dyskomfortu skóry podczas jesiennych i zimowych chłodów, ale nie tylko. Zabiegi parafinowe możemy z powodzeniem stosować cały rok. Przesuszona i zniszczona warunkami atmosferycznymi skóra wymaga wtedy dodatkowej pielęgnacji.

Parafina nie tylko poprawia wygląd dłoni, a także stóp, ale i przywraca komfort i estetykę paznokciom. Poprawia także krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy dłoni i stóp – tak więc jej działanie ogólnie poprawia stan i estetykę dłoni.

 

JAK TO DZIAŁA?

 

3_brzoskwiniowe_dlonie_parafina22222222Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.
Wysoka temperatura zabiegu ma swoje uzasadnienie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Ciepła parafinowa kąpiel skutecznie rozgrzewa dłonie i stopy, rozluźnia spięte mięśnie.

W pierwszym kroku wykonuje się peeling skóry dłoni dla usunięcia martwego naskórka. Następnie wmasowuje się w skórę mleczko lub inny kosmetyk pielęgnacyjny. W odpowiednim naczyniu podgrzewa się parafinę i zanurza całe dłonie. Dla zadowalającego efektu palce dłoni powinny być w mirę możliwości rozchylone. Następnie dla utrzymania ciepła nakłada się odpowiednie rękawiczki. Zaleca się zastosowanie dwóch par (najpierw foliowe, a następnie rękawiczki frote). Dłonie pozostawiamy otulone parafiną na około 15 – 20 minut.

 

Efekty zabiegu:

 

59534

 

  • pomaga obniżyć ból ciała,
  • rozluźnia zmęczone mięśnie,
  • nawilża skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka.

 

 

 

Przeciwwskazania:

  • osteoporoza,
  • świeże rany i blizny,
  • alergia na parafinę,
  • egzema,
  • choroby zakaźne skóry takie jak grzybica.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ WYKONYWAĆ ZABIEGI PARAFINOWE?
Częstotliwość zabiegów uzależniona jest tak naprawdę od stanu naszych dłoni,
a także od pory roku. Zimą nasze dłonie potrzebują więcej uwagi, dlatego też aby uzyskać pożądane efekty i mieć delikatne dłonie czynność należy powtarzać średnio raz na tydzień.

2. CZY PARAFINA MA WPŁYW NA POPRAWĘ JĘDRNOŚCI SKÓRY DŁONI?
Zabieg parafinowy przede wszystkim doskonale pielęgnuje skórę a wykonany
w serii niweluje drobne zmarszczki, wygładza i ujędrnia skórę