Strona główna » Kwas Migdałowy

Kwas Migdałowy

Łagodnie złuszcza skórę, odmładza i nie powoduje podrażnień. Jest znakomity dla cer z problemami.

peeling migdałowy5

 

Kwas migdałowy, podobnie jak inne alfa-hydroksykwasy, stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Kwas migdałowy ma  większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień. Kwas migdałowy łączy łagodne działanie z dużą skutecznością.

 

Działanie:
Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry. W efekcie tego działania następuje złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek. Peeling jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Dlatego peeling migdałowy łączy się z preparatami nawilżającymi skórę. Wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, co zapewnia ujędrnienie skóry.

 

 

Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane zwłaszcza przy cerach problematycznych:

 • wrażliwa – przestaje reagować tak burzliwie na czynniki zewnętrzne,
 • naczynkowa
 • mieszana
 • trądzikowa – zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany, działanie antybakteryjne
 • dojrzała – staje się jaśniejsza, bardziej napięta i nawilżona

Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu płytkich przebarwień, np. po zmianach trądzikowych lub opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • opryszczka,
 • nasilone procesy zapalne w organizmie,
 • nowotwory skórne,
 • okres ciąży i laktacji,
 • atopowe zapalenie skóry oraz łuszczyca,
 • świeże blizny, kuracja za pomocą izotretyoniny, zabiegów fotoleczniczych i ingerencji chirurgicznej w obrębie twarzy do sześciu miesięcy wstecz.

 

1.JAK PRZEBIEGA KURACJA KWASEM MIGDAŁOWYM?

Już po pierwszym złuszczaniu skóry kwasem migdałowym widać efekt. W zależności od oczekiwań możemy wykonać serię lub pojedyncze zabiegi. Ilość zabiegów w dużej mierze uzależniona jest o kondycji naszej skóry. Jeżeli decydujemy się na serię zabiegi powinno się wykonywać w odstępie minimum tygodnia.
2.CZY KWAS MIGDAŁOWY MOŻNA WYKONYWAĆ O KAŻDEJ PORZE ROKU?
Kwas migdałowy w przeciwieństwie do innych kwasów nie uwrażliwia skóry na promieniowanie ultrafioletowe dzięki czemu może być stosowany nawet latem czy przy wysokich fototypach. Pomimo tego należy pamiętać o ochronie skóry po zabiegu, stosując wysokie filtry przeciwsłoneczne.
3.CZY KWAS MIGDAŁOWY MOŻNA ŁĄCZYĆ W JEDNYM ZABIEGU Z INNYMI ZABIEGAMI ZŁUSZCZAJACYMI NASKÓREK?
Zależnie od wymagań i potrzeb skóry można łączyć w jednym zabiegu kwas migdałowy z mikrodermabrazją (czyli mechanicznym złuszczaniem skóry) lub innym rodzajem kwasu. Polecany jako przygotowanie skóry do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających, ułatwia późniejszą regenerację skóry i zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych.