Strona główna » Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Wosk, skuteczna depilacja przez wieki.

 

images-4

 

Jest to jedna z najbardziej popularnych metod depilacji owłosienia.
Stosowanie ciepłego wosku jest wyjątkowo skuteczne. Temperatura topnienia wosku
to około 37 – 38ºC. Nie jest to jak powszechnie się sądzi wosk gorący lecz ciepły. Nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami (wymaga to odpowiedniej techniki i uwagi, ale prawidłowo przeprowadzona depilacja nie powinna pogorszyć stanu naczynek – przy mocno rozszerzonych naczyńkach lub żylakach z takiej depilacji trzeba zrezygnować).

 

 

 

Wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. i, zależnie od naszego organizmu.Wosk rozprowadzamy cienką warstwą na skórze w kierunku wzrostu owłosienia. Przykładamy do niego fizelinę
i odrywamy w stronę przeciwną od nakładania. Największym minusem wosku jest ból podczas odrywania przyklejonego plastra. Jednak po kilku depilacjach owłosienie jest słabsze i jego usuwanie nie przynosi nam tyle cierpienia.

 

Po depilacji na podrażnioną, troszkę zaczerwienioną skórę kosmetyczka nakłada kosmetyki kojące. Jeśli na skórze pozostały resztki wosku to jest on zmywany olejkiem po depilacji lub innym zmywaczem przeznaczonym do tego celu. Następnie nakładany jest preparat podepilacyjny – łagodzący, chłodzący.

 

images-3

 

 

Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała. Najczęściej depilowane miejsca to: nogi, bikini, wąsiki, brwi, ręce. Kobiety, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy poddają się depilacji baczków, policzków, brody a nawet szyi. Depilacji poddają się także mężczyźni – przeważnie panowie proszą o depilację pleców, klatki piersiowej, szyi czasami o lekkie podregulowanie brwi, zdarzają się panowie ,którzy mają mocno owłosione dłonie i dzięki depilacji woskiem mogą pozbyć się problemu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji woskiem:

 • popękane naczynka
 • żylaki, stany przedżylakowe, zapalenie żył
 • ciąża – ostatni trymestr
 • alergie
- cukrzyca
 • stany ropne i zapalne, owrzodzeniaimages-1
 • łuszczyca
 • obrzęki
 • świeże blizny
 • epilepsja
 • świeże rany i ubytki skórne
 • niska krzepliwość krwi
 • gorączka

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. CZY DEPILACJA WOSKIEM BOLI?
Tak. Nie jest to zabieg zbyt przyjemny. Natężenie bólu zależy od wrażliwości danej osoby na ból, od wrażliwości skóry, od długości i gęstości włosków, od miejsca depilowanego (najbardziej boli depilacja bikini, pach i wąsika) od umiejętności kosmetyczki przeprowadzającej zabieg.

2. JAKI JEST EFEKT DEPILACJI WOSKIEM I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE?
Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka, miła w dotyku .Efekt utrzymuje się ok. 3 – 4 tygodni) w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok.3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć , u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej (ale to u osób o słabych , jasnych włoskach).

3. WRASTANIE WŁOSKÓW – JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ?
Niektóre osoby mają tendencję do wrastania włosów, włos wrasta w naskórek, może to spowodować stan zapalny, często dochodzi do otorbielenia się włosa – wygląda to nieestetycznie, stany zapalne powodują powstawanie przebarwień
a nawet blizenek. Wrastanie włosów najczęściej zdarza się po goleniu włosów, po depilacji woskiem włoski rzadko wrastają. Aby zapobiegać wrastaniu włosów trzeba regularnie złuszczać naskórek – po depilacji warto regularnie wykonywać peeling, masaż szorstką myjką (w kierunku „pod włos”), trzeba stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę