Suplementy

Uwarunkowania genetyczne, brak ruchu, stres… Te wszystkie czynniki widoczne są na ciele. Czemu nie zadziałać od wewnątrz? Czemu nie zacząć od źródła problemu i nie walczyć z nadmiernym gromadzeniem tłuszczów?

 

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością wśród osób odchudzających się i uprawiających aktywność fizyczną są suplementy diety pozwalające na przyspieszenie procesu redukcji tkanki tłuszczowej.

 

DSC06492

 

Różne rodzaje spalaczy tłuszczu posiadają różną kombinację składników. Najcęzściej są to tzw. termogeniki, czyli takie substancje, które stymulują proces termo genezy – spalania tkanki tłuszczowej z rozproszeniem energii cieplnej, L-karnityna.

 

W suplementach diety często stosuje się wyciąg z zielonej herbaty. Jest ona wykorzystywana również w tabletkach wspomagających odchudzanie.
Kolejnym ważnym komponentem spalaczy tłuszczu jest kwas linolowy CLA, pozyskiwany z nasion słonecznika. CLA zapobiega rozrastaniu się komórek tłuszczowych. Hamuje zatem rozrost tkanki tłuszczowej, gdyż przeciwdziała jego magazynowaniu. Podobne właściwości posiada l-karnityna. Substancja ta bierze udział w przemianach tłuszczowych i innych procesach związanych z metabolizmem. Dzięki stosowaniu l-karnityny organizm pobiera więcej tłuszczu jako źródła energii.

fitmax_karnityna_banner

Przy regularnym używaniu suplementów diety podnosi się wydajność psychiczna organizmu, a przemiana materii ulega znacznemu przyspieszeniu, przez co kalorie są spalane efektywniej. Najlepiej łączyć stosowanie takich preparatów z odpowiednim treningiem, oddziałującym na poszczególne partie mięśni. Dzięki temu masa mięśniowa ulega rozbudowaniu przy jednoczesnej redukcji tkanki mięśniowej, co stanowi najkrótszą drogę do uzyskania szczupłej, pięknie wyrzeźbionej sylwetki.

 

Suplementy spalające tłuszcz nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety, nie mogą też całkowicie zastąpić aktywności fizycznej ani racjonalnego odżywiania.