Peeling

Peeling to prosty zabieg kosmetyczny, który często jest niedoceniany – zmieńmy to!
Peeling to inaczej eksfoliacja lub złuszczanie, czyli usuwanie martwego naskórka. Ma na celu poprawić mikrokrążenie i koloryt skóry, wygładzić, zmiękczyć oraz przygotować do lepszego wchłaniania kosmetyków. Pomaga on też zapobiegać trądzikowi i usuwać wrastające po depilacji włosy.
Kiedy dobrze jest wykonać peeling:

 

  •   przed depilacją – drobinki peelingu poruszą cebulki włosów, dzięki czemu łatwiej będzie je usunąć
  •   przed nałożeniem samoopalacza – peeling usunie martwy naskórek i nasza skóra równomiernie przyjmie substancje brązujące zapobiegając smugom i przebarwieniom
  •   przed wykonaniem pedicure – peeling pomaga złuszczać zrogowaciały naskórek i pobudza krążenie w stopach
  •   przed nałożeniem maseczki lub kosmetyków nawilżających – peeling usunie zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka ale i też odblokuje pory, co pozwoli na lepsze wchłanianie kosmetyków

Jaki wybrać peeling:
Solny – najmocniejszy rodzaj peelingu. Kryształki soli są zatopione w olejowej zawiesinie i wzbogacone o olejki eteryczne. Świetnie ścierają gruby naskórek, mogą jednak podrażniać cienką i wrażliwą skórę np. na dekolcie.

Cukrowy – cukier świetnie złuszcza a jednocześnie pod wpływem ciepła rozpuszcza się podczas masowania. Bardzo dobrze natłuszcza skórę.

Kawitacyjny – pozwala na usuniecie nadmiaru sebum z porów, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zanieczyszczeń oraz bakterii. Po zastosowaniu kawitacji mamy świeżą, zadbaną, zdrowo wyglądającą skórę.