Strona główna » Rower w podciśnieniu

Rower w podciśnieniu

 Rower w kapsule podciśnieniowej

 

 


Innowacyjna terapia w walce z tkanką tłuszczową, nadwagą i cellulitem. Polega ona na połączeniu treningu na rowerze ergometrycznym, nastawionego na spalanie „złego tłuszczu”  z terapią próżniową, w czasie której monitorowana jest prace serca. Wszystkie parametry obliczane są po uwzględnieniu indywidualnych cech (wiek, waga, aktywność fizyczna).

 

 

 

 

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy kapsuły  ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia:

 • Cząsteczki tłuszczu pobierane są z okolic dotkniętych cellulitem – uda, pośladki, brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia.
 • Poprzez indywidualne dopasowanie tętna do każdego klienta uzyskujemy maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej przy optymalnym wysiłku.

 

Zastosowanie treningu w kapsule powoduje w szybszy sposób spalane tłuszczu, oznacz to, że mięśnie zużywają w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są  w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy słabiej ukrwione.

 

Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego, które partie mięśni pracują, lecz od obszaru skóry i tkanki podskórnej, która jest lepiej ukrwiona w danym momencie. Każda inna forma terapii nie powoduje rzeczywistego  spalania tłuszczu.

Większość terapii antycellulitowych polega na wymuszonym termicznie lub mechanicznie odwodnieniu  podskórnej tkanki tłuszczowej. Zawartość tłuszczu pozostaje w tym przypadku niezmieniona.

Jest to kapsuła, w której szczelnie zamknięta dolna część ciała poddawana jest na przemian działaniu ciśnienia ujemnego (podciśnienie) oraz dodatniego (ciśnienie atmosferyczne). Równolegle z terapią próżniową odbywa się trening na rowerze ergometrycznym, któremu z łatwością podoła nawet osoba unikająca aktywności fizycznej.

 

bodyspace2

 

 

Parametry urządzenia dobierane są indywidualnie do każdego klienta. Jak pokazuje powyższy opis, stosowanie terapii na rowerze w kapsule  likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu – źle ukrwionej – słabszej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej.

Efektywność urządzenia jest zależna od charakterystycznych predyspozycji fizjologicznych klienta do spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na rowerku powoduje przyspieszenia krążenia – lepsze krążenie tkanek co powoduje szybsze spalanie tkanki z „trudnych okolic”, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni.

Metoda zwalczania nadwagi przy pomocy urządzeń w podciśnieniu jest obecnie najbardziej skuteczna i daje pewność całkowitego sukcesu pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów, stosowania diety oraz wykonywania zaleceń trenera. Zaleca się odbywać treningi od 3 – 6 razy w tygodniu. efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, dzięki którym tracimy zbędną tkankę tłuszczową z okolic ud, brzucha i pośladków a zyskujemy smuklejszą sylwetkę, wzmocnienie mięśni oraz jędrną i elastyczną skórę.

 

Przeciwwskazania:

 • osoby z chorobami serca (nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca)
 • niedoczynność tarczycy, cukrzyca
 • żylaki, ostre zapalenie żył, ostre bóle zakrzepowe, hemofilia
 • ciąża, menstruacja
 • epilepsja
 • niezagojone blizny po operacjach chirurgicznych
 • przepuklina
 • nowotwory, guzy, stwardnienie rozsiane
 • wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby jelit

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM TRENINGU W PODCIŚNIENIU?

Należy pamiętać, aby nie ćwiczyć przed treningiem z BODY SPACE, ponieważ w momencie rozpoczęcia kuracji prędkość pulsu powinna być spokojna. Jeśli czujemy, że jest podwyższone, należy poczekać aż się uspokoi, aby wyliczyć granicę tętna przyczyniającego się do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu.

2. JAK PRAWIDŁOWO ĆWICZYĆ NA ROWERKU W PODCIŚNIENIU?

Nie przytrzymujemy oddechu, oddychamy głęboko i płynnie. Staramy się regulować swój oddech poprzez wdychanie nosem i wydychanie ustami. Pomaga to bowiem  utrzymać regularny puls, także powoduje lepsze dotlenienie organizmu co sprzyja szybszemu spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.