Strona główna » Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

cosmetic injection of botox to the pretty female face
Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowego (nawilżenie skóry), kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, peptydy, składniki mineralne i koenzymy, L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnych igieł.

1360586685_481073498_1-Botox-mezoterapia-iglowa-wypelnianie-zmarszczek-skleroterapia-lsm

Mezoterapia igłowa może rozwiązać wiele problemów skórnych:

 • odbudowa, odżywienie, rewitalizacja, odmłodzenie, nawilżenie skóry twarzy
 • leczenie cellulitu i rozstępów
 • profilaktyka łysienia
 • skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia

Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne.Skóra bezpośrednio otrzymuje porcje niezbędnych składników. Specjalne koktajle powodują blokadę impulsów komórkowych, które są odpowiedzialne za spalanie energii, przyswajanie tłuszczu oraz przyspieszanie krążenia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • alergia
 • cukrzyca
 • stany zapalne i ropne skóry
 • opryszczka
 • ciąża
 • osoby źle tolerujący iniekcje
 • aspiryna (odstawiamy na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • nowotwory

Mezoterapia przynosi spektakularne efekty, ale tylko wtedy, kiedy jest wykonywana w serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów zaleca osoba wykonująca zabiegi w zależności od problemu i stanu skóry. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej ,przynajmniej 3 – 4 razy w roku zapewni młody wygląd skóry i zabezpieczy przed starzeniem się skóry.

header3

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
1.JAKIE SĄ ODCZUCIA PO ZABIEGU?
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, widoczne są również depozyty preparatu w formie kulek pod skórą.Skóra wchłania preparat i depozyty znikają po1 – 2 dniach. Dłużej utrzymują się w okolicach oczu i szyi. Nie polecamy zabiegu przed ważnym spotkaniem czy „wielkim wyjściem“ .Bezpieczny okres na całkowite wyrównanie skóry to 5 dni.

2.CZY PROCEDURA WYMAGA SPACJALNYCH PRZYGOTOWAŃ?
Przed zabiegiem należy przeprowadzić standardową konsultację.  Można również kilka dni przed zabiegiem wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

3.JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO ZABIEGU?
Po zabiegu można czuć lekki ból, pojawi się też obrzęk, bo jest to reakcja skóry na nakłuwanie. Zaraz po mezoterapii nie należy stosować masaży, szorstkich ręczników, peelingów. Przez kilka dni nie wolno:  pić alkoholu,  2 tygodnie korzystać z sauny i solarium.