Botox

Działanie botox-u znalazło zastosowanie w medycynie estetycznej oraz neurologii, gdzie odnosi wspaniałe rezultaty i daje zadowolenie pacjentom. Stosowany jest w usuwaniu zmarszczek mimicznych i leczeniu nadpotliwości (doły pachowe, dłonie, stopy). Dzięki temu pozwala na lepszą prezencję, daje lepsze samopoczucie pacjentom, wewnętrzną radość, siłę i pełną swobodę w kontaktach z innymi osobami.

botox

Działanie toksyny opiera się na zablokowaniu przewodnictwa nerwowego w obrębie mięśnia ostrzykiwanego, zlikwidowaniu jego zdolności kurczenia się, a tym samym marszczenia i fałdowania skóry. Funkcja mięśni powraca z czasem. Dzieje się tak, ponieważ wytwarzane są nowe zakończenia nerwowe, które ponownie unerwiają mięsień, przez co powraca mimika twarzy. Wobec tego, porażenie mięśni jest w rzeczywistości przemijające, a efekt działania toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek jest przejściowy. Można go jednak bezpiecznie powtarzać, uzyskując ponownie wymagany efekt.

page-10793

Zabieg pozwala na bezpieczne, bezoperacyjne usunięcie zmarszczek i polega na precyzyjnym wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w odpowiednią okolicę twarzy. Trwa około 20-30 minut, jest prawie niebolesny, porównywalny do ugryzienia przez komara. Stosowane są jednorazowe strzykawki, zaopatrzone w małą, cieniutką, również jednorazową igłę.

botox_kwas_hialuronowy_mapa

Działanie toksyny zaczyna się po dwóch dniach, natomiast pełen efekt wizualny jest widoczny po 7 -10 dniach i utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Zanikanie działania toksyny jest stopniowe. Efekt końcowy i czas jego trwania jest indywidualny. W leczeniu nadpotliwości cieszy się ogromnym powodzeniem. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale także daje poczucie ogromnego komfortu i swobody. Efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, w tym czasie zwiększa się komfort życia i możliwość podjęcia większej aktywności fizycznej.

 

Mezczyzna_FOT._DER-MED

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •   ciąża i karmienie piersią
  •   zaburzenia neurologiczne (miastenia gratis, miopatie)
  •   terapia aminoglikozydowa
  •   infekcje skóry

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. JAKIE SĄ EFEKTY NIEPOŻĄDANE WYSTĘPUJĄCE PO ZABIEGU?
Efekty niepożądane występują bardzo rzadko. Wymienić można krwiaki (minimalnych rozmiarów, ustępują po kilku dniach), zaczerwienienie miejsca wkłucia, opadanie powieki i suchość oczu,przejściowe. Ich wystąpienie i charakter uzależnione są od ostrzykiwanej okolicy. Dlatego wymagane jest indywidualne ich omówienie z pacjentem, przed wykonaniem zabiegu. Ważny jest fakt, że uboczne efekty zabiegu, są przejściowe i całkowicie odwracalne.

zdjecie_1

2. JAKIE SĄ ZALECENIA PO ZABIEGU?
Przez okres 4 godzin nie należy kłaść się ani pochylać (w celu uniknięcia przemieszczenia podanego środka). Nie wolno tego dnia odbywać podróży samolotem, unikać opalania przez okres dwóch dni.

3. JAK WYGLĄDA SIĘ PO ZABIEGU?
Najczęściej w miejscu podania BOTOX’u powstają punktowe zaczerwienienia, po których nie ma żadnego śladu. Czasami występują niewielkie krwiaki, które szybko ustępują. Po wykonanym zabiegu można bez żadnych obaw powrócić do codziennej aktywności.

4. CZY BOTOX NIE POWODUJE ROZLUŹNIENIA CAŁEJ TWARZY?
Nie. Botoks rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie, do których został podany. Nie przemieszcza się do innych okolic. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek .